We nu vinde sau împărtășește date cu caracter personal către terți în scopuri de marketing.

Putem dezvălui informațiile dumneavoastră personale oricăruia dintre angajații noștri, ofițerii, asigurătorii, consilierii profesioniști, agenții, furnizorii sau subcontractanții noștri, în măsura în care este rezonabil necesar pentru a presta sau menține serviciile noastre. Ei vor folosi datele numai în conformitate cu această Politică de confidențialitate și cu legile GDPR mai ample. Ei nu folosesc niciuna dintre aceste date pentru propriile interese.

De exemplu, atunci când vă dați consimțământul pentru a primi comunicările noastre electronice, folosim MailChimp pentru a trimite buletine informative prin e-mail. Folosim ocazional alți furnizori de servicii pentru a trimite sondaje (de exemplu: SurveyMonkey) sau invitații (de exemplu: Eventbrite). Acești agenți stochează datele dumneavoastră în măsura în care este necesar pentru îndeplinirea acestor funcții, în utilizarea serviciului lor sunteți de acord cu T&C-urile lor.

Gazda site-ului nostru web RaisingIT va avea acces la datele dumneavoastră numai din motive de administrare a site-ului nostru web și asistență. Ei nu folosesc aceste informații în niciun alt mod.

În conformitate cu legea privind protecția datelor, Glass Door este obligată să se asigure că toate informațiile deținute despre dvs. sunt corecte. Prin urmare, efectuăm o curățare/verificare anuală a datelor a bazei noastre de donații folosind furnizorul terț BRG Direct Ltd (www.brgdirect.co.uk). Aceștia sunt instruiți să gestioneze orice date în conformitate cu politica de protecție a datelor Glass Door și să elimine toate datele suporterilor din sistemele lor odată ce curățarea este finalizată.

Tot site-ul nostru tranzactii financiareAcestea sunt gestionate prin intermediul furnizorului nostru de servicii de plată, Stripe. Puteți consulta politica de confidențialitate a furnizorului la https://stripe.com/gb/privacy. Debitările directe sunt gestionate prin GoCardless. Puteți consulta politica de confidențialitate a furnizorului la https://gocardless.com/legal/privacy/. Vom partaja informații cu furnizorul nostru de servicii de plată numai în măsura în care este necesar în scopul procesării plăților pe care le faceți prin intermediul site-ului nostru web, al rambursării acestor plăți și al soluționării reclamațiilor și întrebărilor legate de astfel de plăți și rambursări.

Dacă vrei să vezi un lista completă a subcontractanților pentru uși de sticlă vă rugăm să contactați managerul nostru de date, Abbas Bandali (vezi secțiunea „contact”.). Ne-am asigurat că toate organizațiile noastre partenere care stochează date în numele nostru sunt de acord cu un Addendum privind prelucrarea datelor și am verificat că securitatea datelor lor este conformă cu cea a noastră. Prin urmare, ei nu poti oferiți, vindeți sau închiriați informațiile dvs. altor persoane în orice scop de marketing și sunt obligați să vă protejeze informațiile în aceeași măsură în care facem noi.

Am efectuat un test de echilibrare pe toți subcontractanții pe care îi folosim și avem contracte ferme de partajare a datelor cu care. Am identificat toate organizațiile cu risc scăzut și moderat. Toate organizațiile au dovedit un standard ridicat în disponibilitate și performanță, iar securitatea este prioritatea lor principală. Analizăm aceste organizații cel puțin o dată pe an, iar contractele dintre părți sunt revizuite și actualizate la rezilierea contractului. Atunci când datele sunt transferate în afara Regatului Unit, există măsuri de protecție adecvate pentru a se asigura că există niveluri adecvate de securitate și sunt în conformitate cu legile privind protecția datelor.

Este posibil să dezvăluim unele informații către noi parteneri (centre de prezentare sau coordonatori de voluntari la bisericile noastre partenere) în măsura în care este rezonabil necesar pentru desfășurarea serviciilor noastre și în scopurile prevăzute în această politică.

Este posibil să împărtășim date anonime despre voluntari și oaspeți ai serviciilor noastre cu organizații care susțin obiectivele noastre, de exemplu, finanțatori, parteneri, voluntari și susținători. Nicio persoană nu poate fi identificată din aceste date. 

Putem dezvălui date atunci când este necesar pentru a proteja interesele vitale ale unei persoane.

Poliție sau servicii sociale: există derogări în cadrul reglementărilor privind protecția datelor care înseamnă că avem obligații legale de a partaja date limitate. Aceasta include prevenirea și detectarea infracțiunilor sau prevenirea fraudei beneficiilor.