EnglezăArabăChineză (simplificată)cehăFrancezăGermanăItalianăPolonezăRomânăRusăSpaniolăsârb

Actualizare din 4 septembrie 2020: Glass Door este mândru să anunțe că organizația de caritate a primit cel mai mare premiu pentru „Echipa PR a anului” la cea de-a 21-a ediție anuală a premiilor Charity Times. Judecătorii au lăudat capacitatea organizației de a folosi PR pentru a susține în mod eficient schimbări pozitive pentru beneficiarii noștri.

Pentru a afla mai multe despre activitatea noastră de PR, navigați la „Ușă de sticlă în presă" secțiune. 


28 iulie 2020

Glass Door a fost selectată în trei categorii pentru Premiile Charity Times din acest an. Suntem printre finaliştii pentru Ccalitatea anului cu un venit între 1 și 10 milioane de lire sterline, Echipa de PR a anului și Lider în ascensiune al anului pentru CEO-ul Lucy Abraham.


Premiile Charity Times celebrează cele mai bune practici din sectorul caritabil și non-profit din Regatul Unit. 

Caritatea anului

Am fost pe lista scurtă ca Caritatea anului pentru extinderea serviciilor noastre ca răspuns la creșterea numărului de somn dur în Londra și la cererea crescută pentru un loc sigur pentru a dormi. Datorită mai multor spații de dormit și programelor de lucru, un număr record de persoane au reușit să găsească adăpost și să treacă dincolo de lipsa adăpostului în ultimul an. După cum a spus un invitat: „Ușa de sticlă salvează vieți. Mi-au salvat viața”.

Lider în ascensiune al anului

CEO-ul Lucy Abraham a fost recunoscut pentru conducerea sa remarcabilă, în ciuda mandatului său scurt în sector. Pe lângă faptul că a menținut echipa motivată și concentrată într-o perioadă de creștere, Lucy și-a dovedit acreditările de lider în timpul pandemiei de COVID-19. Ea a fost una dintre primele care a recunoscut și a chemat pericolele adăposturilor în spațiu comun și a reunit echipa pentru a face eforturi pentru a obține spații sigure pentru ca persoanele fără adăpost să se autoizoleze. Acțiunile ei au contribuit la salvarea vieților a sute, dacă nu a mii.

Echipa de PR a anului

Suntem finaliști la categoria de Echipa de PR a anului ca recunoaștere a muncii noastre de a evidenția problema lipsei de adăpost pe stradă în mass-media. Echipa noastră de comunicații formată din doi a generat 141 de articole de acoperire media în ultimul an financiar în mass-media internațională scrisă și de difuzare, contribuind la creșterea profilului Glass Door și generând noi susținători.  

Lista scurtă

Am fost onorați să fim aleși ca finaliști alături de multe organizații caritabile mult mai mari de pe lista scurtă, cum ar fi Plan International, Dogs Trust și WaterAid. Pentru a citi lista scurtă completă, accesați www.charitytimesawards.com

Câștigătorii din toate categoriile vor fi anunțați în cadrul unei ceremonii virtuale de decernare a premiilor pe 3 septembrie 2020. 

Succes în continuare la premii

Această listă scurtă urmează succesul acordat de anul trecut, unde am castigat il Colaborare comunitară premiu la inaugurarea premiilor Chelsea și au fost pe lista scurtă pentru a Impactul comunitar premiul acordat de Charity Today Awards.

Am fost și noi pe lista scurtă pentru Homeless Link Awards 2019 în categoria Promovarea parteneriatelor și a lucrului în colaborare


Pentru a sprijini Glass Door și a merge către un viitor în care nimeni nu trebuie să doarmă greu în Londra, alăturați-vă comunității noastre.

  • Faceți suporterii vedetele spectacolului, evidențiați contribuțiile noilor veniți și distrați-vă! Nu vă fie teamă să colaborați și să acordați credit altor grupuri care se ocupă de probleme similare. Prezentați-vă la cauzele lor, karma este reală! o donație
  • strânge fonduri
  • Alăturați-vă anual Dormi afară